Академія
рекреаційних технологій і права

Студенти та викладачі Академії долучились до «Мандрівного вішака»

Студенти та викладачі Академії долучились до «Мандрівного вішака»
Студенти та викладачі академії протягом трьох днів фестивалили на найкращому театральному фесті за межами театру – луцькому «Мандрівному вішаку», який вже вчетверте організовує наш улюблений театр «Гармидер». Артистичне відкриття, шалені вистави, несподівані колоритні локації (підвали, горища, недобудови…), спілкування з акторами з різних українських міст і з-за кордону, знайомства з іншими лучанами, фото, посмішки, обійми, дискусії. Багато академістів прийшли на це дійство вперше й отримали таку кількість нових яскравих вражень, що вже кілька днів в академічних аудиторіях не вщухають пристрасті, обговорення, суперечки, захоплення.

Надзвичайно приємно, що цьогоріч одним із суб’єктивних суддів фестивалю була викладачка академії Олена Мациборська. Прихильність нашої судді здобула трагікомедія «Академія сміху» японського драматурга Кіко Мітані в постановці рівненської Лабораторії сучасної драматургії та режисури, яка, до слова, багаторазово переривалася аплодисментами, а наприкінці зірвала просто шквал овацій. Олена Маноліївна також розповіла, що бачила цю виставу не вперше, але саме в Луцьку актори були в неймовірному ударі, а публіка особливо відкритою і вдячною. Від себе та нашої академії суддя вручила акторам відзнаку і приз – цукерки із символічною назвою «Тріумф» та кришталевий фургон мандрівного театру. Зазначимо, що рівненська театральна лабораторія здобула найбільшу кількість нагород: дві переможні суддівські відзнаки з призами та подарунки ще від двох суддів. На закритті Олена Маноліївна висловила вдячність кожному колективу та їхнім виставам, а господарям фестивалю – театру «Гармидер» презентувала альбом інсталяцій та асамбляжей Сергія Параджанова.

Студентам академії найбільше сподобалися вже згадана трагікомедія «Академія сміху», постдокументальна драма «Теорія великого фільтру» полтавського Театру Сучасного Діалогу, соціальна драма «Полювання на щурів» Запорізького муніципального театру-лабораторії «VIE» та драма «PinkFroyd» театральної майстерні «Art@Гарт» з міста Сєвєродонецьк. Подейкують, що після відвідин фестивалю дехто з наших студентів наважилися теж стати акторами-аматорами… Хтозна, можливо, невдовзі ми побачимо їх на луцьких сценах. Бажаємо удачі. А ми чекатимемо наступного «Мандрівного вішака» і пропонуємо для вистав наші стіни.

Дата публікації 22.09.2017